رهبران نوین قدرت هوش هیجانی در رهبری

مترجم: امیر محمد قدس شریفی

«رهبران نوین (قدرت هوش هیجانی در رهبری)»، کتابی درباره جنبه‌های روان‌شناسی مدیریت و با موضوع هوش هیجانی در مدیریت به قلم دنیل گلمن،ریچارد بویاتزیس و آنی مک‌کی است.

گلمن که این روزها به خاطر کتاب‌های پرفروش «هوش هیجانی» و «کار با هوش هیجانی» مشهور شده‌است. برای نگارش این کتاب، از بانک اطلاعاتی غنی شرکت متبوعش هِی‌مک‌بِر که در زمینه بهبود رهبری تخصص دارد، بهره زیادی برده‌است.

ریچارد بویاتزیس استاد رفتار سازمانی و رئیس گروه رفتار سازمانی در دانشکده مدیریت وِذِرهد در دانشگاه کیس وسترن رزرو است.

آنی مک‌کی در مرکز تحصیلات تکمیلی آموزش، در دانشگاه پنسیلوانیا تدریس می‌کند و نیز مدیر خدمات توسعه مدیریت در شرکت هِی گروپ واقع در فیلادلفیای پنسیلوانیاست.

کتاب رهبران نوین – قدرت هوش هیجانی در رهبری به ما نشان میدهد که وظیفه بنیادی هر رهبر، ایجاد حس خوب در رهروانش است و این هنگامی میسر میشود که رهبر هم افزایی کند؛ یعنی فورانی از انرژی مثبت را باعث شود که منجر به شکوفایی افراد گردد. به این ترتیب، نقش بنیادین یک رهبر مسلماً نقشی هیجانی است. در سازمانهای مدرن، این وظیفه هیجانی اما ناپیدا، هنوز مهم ترین وظیفه رهبری است؛ یعنی هدایت هیجانات جمعی به سوی مسیر درست و غبار زدایی از فضای آلوده به هیجانات مسموم. این وظیفه بر دوش تمام رهبران سنگینی میکند؛ از اعضای هیئت مدیره گرفته تا مدیر یک فروشگاه معمولی.

قسمتی از متن کتاب رهبران نوین – قدرت هوش هیجانی در رهبری
پریشانی نه تنها توانایی های ذهن را فرسایش میدهد بلکه باعث کاهش هوش هیجانی در افراد میشود. کسانی که آشفته اند، در تشخیص درست عواطف دیگران مشکل پیدا میکنند و به این ترتیب اصولی ترین مهارت مورد نیاز برای همدلی در ایشان تضعیف شده و در نتیجه مهارتهای اجتماعی دیگر نیز مختل میشود. نکته دیگر اینکه طبق یافته های نوین درباره رضایت شغلی، عواطفی که افراد هنگام کار کردن حس میکنند، مستقیماً معرف کیفیت حقیقی زندگی کاری آنهاست. مقدار زمانی که در سرکار عواطف مثبت را تجربه می کنیم، یکی از قویترین شاخص های پیش بینی رضایت شغلی است و نشان میدهد چقدر ممکن است یک فرد کارش را رها کند. در این معنا، رهبرانی که خلق و خوی بد را اشاعه میدهند به درد کسب و کار نمیخورند و آنانی که مروج خلق و خوی خوبند، باعث رونق کار میشوند.

نمونه کارهای اخیر